Події

Повідомлення про стан

Робота в режимі обслуговування.
21 Лютого 2013, 16:20
Голова УАА: кожна п'ята гривня, внесена аграріями в державний бюджет, витрачається на профільне міністерство

Як підрахували в Українській аграрній асоціації (УАА), кожна п'ята гривня, внесена аграріями в бюджет України, буде витрачена профільним міністерством та відомствами, діяльність яких воно координує. При цьому лише 10% витрат Мінагропроду будуть спрямовані на безпосередню підтримку галузі. У повідомленні інформагентства «РБК-Україна» від 19 лютого 2013 директор департаменту економічного розвитку аграрного ринку Мінагропроду Віталій Саблук, говорячи про агропромисловий комплекс України зазначив, що «за попередніми підрахунками, в минулому році з цієї галузі до зведеного бюджету надійшло 42,1 млрд грн. податків і зборів, що на 5% більше, ніж у позаминулому році». Голова Української аграрної асоціації Володимир Макар нагадує, що згідно з держбюджетом України на 2013 рік, на утримання Міністерства аграрної політики і продовольства буде направлено 8,4 млрд. грн. Таким чином, кожна п'ята гривня, внесена аграріями в бюджет, буде витрачена профільним міністерством та відомствами, діяльність яких воно координує. Експерт відзначає: «Держбюджет дає дивовижні цифри. Тільки на зарплати чиновників від АПК заплановано 1,74 млрд грн. Це приблизно вдвічі більше, ніж закладено на безпосередню підтримку галузі. В цілому ж сільгоспвиробники можуть розраховувати лише на 10% від витрат міністерства». Таблиця: З 35 рядків бюджету Міністерства АПК лише 3 стосуються безпосередньої підтримки галузі

Код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету Видатки бюджету сума
2800000 Міністерство аграрної політики та продовольства України (загальний бюджет) 8,41 млрд. грн.
2801540 Державна підтримка галузі тваринництва 650 млн. грн.
2801350 Державна підтримка розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними 100 млн. грн.
2801180 Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі 97 млн. грн.
  Всього 847 млн. грн.

Джерело: закон про Державний бюджет України на 2013 рік, УАА В УАА підкреслюють, що в 2012 році на руку аграріям зіграли не лише сприятливі погодні умови, але й значні приватні інвестиції. За даними Держкомстату, в 2011 році бізнес вклав у сільське господарство 18,2 млрд. грн. У 2012 році українські аграрії закупили закордоном сільськогосподарської техніки на суму близько 7 млрд. грн. При цьому 78% техніки було закуплено в Європі і США, тобто сільгоспвиробники інвестували в найбільш інноваційні західні технології. В результаті, значні приватні інвестиції, впровадження нових технологій і праця тисяч українців призвели до зростання експорту продукції АПК і зростання платежів агропідприємств до державного бюджету. При цьому витрачаються ці кошти у неоптимальний спосіб. Як вважає експерт, витрати на утримання чиновників від АПК невиправдано великі. «Україна не настільки багата країна, щоб мати настільки роздутий бюджет. Від більшості цих витрат можна було б сміливо відмовитися і ніхто з сільгоспвиробників не помітив би їх відсутності », - відзначає голова Української аграрної асоціації.

Інші події
20 Листопада, 14:29
Непублічне обговорення коаліційної угоди виявилося досить плідним, принаймні в АПК....
28 Листопада, 10:53
Українська аграрна асоціація закликає учасників ринку не платити хабарів...
8 Липня, 11:13
На минулому тижні у Верховній Раді було зареєстровано законопроект № 2436а від 27.06.2013...
20 Травня, 18:30
У ВРУ зареєстровано проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: