Події

1 Березня, 13:01
Зареєстровано законопроект щодо переоформлення деяких прав на землю, набутих до набрання чинності Земельним кодексом України

28 лютого у парламенті був зареєстрований законопроект №6148  «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо переоформлення деяких прав на землю, набутих до набрання чинності Земельним кодексом України», до розробки якого долучилася команда Української аграрної асоціації.

Даний проект Закону є вкрай важливим для українських фермерів. Саме він законодавчо врегульовує можливість для осіб, які набули земельну ділянку у постійне користування, переоформити її на право оренди. Більше того, проводити цю процедуру без будь-якого аукціону.

Сьогодні, згідно чинного Земельного кодексу України, фермери, які мають земельні ділянки у постійному користуванні, нажаль, позбавлені цього права. Сімейні ферми опиняються у патовій ситуації, коли земля, якою вони впродовж років користувалися, вкладали сили і кошти в її обробіток, працювали і гнули спини на ній, в результаті недолугого законодавства має повернутися державі.

Як відомо, в Україні налічується більше 200 тис. га земель для ведення фермерського господарства, які перебувають у постійному користуванні громадян. Ці землі вони одержали ще до прийняття у 2002 році чинного Земельного кодексу України. Казус полягає у тому, що це право люди не можуть переоформити на своїх спадкоємців. Тобто, після смерті засновника господарства, ці землі повертаються державі. В результаті цього фермерське господарство в Україні фактично зводиться нанівець, адже діти не зможуть продовжувати справу батьків на цій землі.

Саме законопроект №6148 покликаний вирішити цю проблему. Він надає можливості особам, які мають земельні ділянки на праві постійного користування чи довічного успадковуваного володіння землею, переоформити такі права на право оренди. Таким чином фермерські господарства можуть продовжувати своє існування, навіть, після смерті засновника.

Який зиск матиме від цього держава? Переоформлення прав постійного користування та довічного успадковуваного володіння землею на право її оренди суттєво збільшить розмір плати за землю, яка є джерелом доходів для місцевих бюджетів.

Інші події
11 Липня, 12:40
11 липня Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики підтримав одразу два...
21 Грудня, 13:14
20 грудня 2018 року Верховна Рада України продовжила ще на рік заборону на відчуження...
22 Квітня, 15:02
У відповідь на прохання Міністерства фінансів України надати своє бачення реформування...
Хочете бути в курсі останніх новин Української аграрної асоціації?
Підпишіться на оновлення: